“Будуть потреби, буде волонтерство”, – Неля Сацюк, керівник ГО “Небайдужі”

29.02.2016 / Інтерв'ю

Більше року у Шацьку активно працює група волонтерів “Небайдужі”. Чимало зусиль до створення цієї групи доклала Неля Сацюк, для якої волонтерство та допомога іншому є чи не найпершим пріоритетом у житті.

Адже волонтер для Нелі – це той, хто вірить у світле майбутнє того, кому допомагає. Сама вона вирішила зайнятись волонтерством, оскільки вважає, що це та сама благодійність, але без реклами, “без піару”.

– Я не скажу, що я от захотіла в цю хвилину стати волонтером і ним стала, ні. Я йшла до цього невеликими кроками, коли розпочинала власну справу. Думаю, що людина, яка живе у суспільстві, не може бути байдужою (проте чимало людей зараз якраз і є байдужими до всього, окрім себе) до всього, що відбувається довкола: чи це в районі, чи в області, чи навіть у цілій державі.

Сьогодні Неля пригадує, як створювалась група волонтерів та якими були перші зустрічі їх, як громадської організації, з владою. Зізнається, що вони були не надто теплими та дружніми, оскільки влада на той час (листопад 2014-го р. – авт.) були інші волонтери, які працювали у дусі “колективної допомоги”.

1

“Небайдужі”, навпаки ж, хотіли організовувати суто конкретну, адресну допомогу для кожного бійця. Тому група волонтерів об’єдналась та працювала за підтримки жителів району, які допомагали мобілізованим землякам. Інколи виникали й неприємні ситуації людської байдужості, оскільки є фінансова можливість, але немає простого людського співчуття.

– Ми на початку своєї діяльності взяли собі за правило – максимально звітуватись, а також керувались та керуємось методом – допомога конкретному бійцю. Ми й далі стараємось робити все прозоро та відкрито.

Неля зізнається, що зараз простежується спад активної волонтерської діяльності. Адже, як виявилось, на це є причини. Насамперед, кожна хвиля мобілізації відрізняється, наприклад, перших три хвилі були більш масштабними, тому й потреби були набагато більшими, ніж зараз. А тепер існує така тенденція: солдат чи його родина телефонує, каже, що необхідно, і таким чином формується посилка.

Волонтери раді будь-якій допомозі, але для Нелі запам’яталась найцінніша: пенсіонерка принесла зв’язані власноруч теплі речі, ще й додала 50 грн. Волонтери розуміють, що та сама пенсіонерка не має великих статків і ледь виживає на одну пенсію, але не прийняти допомогу вони не можуть.

Неля Сацюк запевняє, що чимало шацьких підприємців допомагали та допомагають, тому солдати та волонтери вдячні їм за це.

– Мене зараз, як ніколи турбує псевдоволонтерство, адже вважаю, що це такий же гріх, як обман, крадіжка, нажива на людському горі. Але, на жаль, це існує у суспільстві і чимало людей йде на це, оскільки у теперішньому світі вижити важко.

Зараз мене радує одне: солдати, яких чекали, повернулись додому цілими та неушкодженими, хоч і морально розбитими. І моя порада для них одна – триматись разом, бути завжди разом, підтримувати стосунки, бо ніхто їх не зрозуміє так, як вони один одного, ніхто не розділить їхнього болю. Ми ж чим зможемо, тим і допоможемо, тобто буде потреба – буде волонтерство та допомога.

Волонтери не очікують якоїсь подяки збоку солдат чи їх сімей, чи звичайних громадян. Для волонтерів же головна допомога не фінансова, а та, яка зроблена від душі, тому допомога може бути будь-якою та від кожного з нас.

Розмову вела Мар’яна Грабовська

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*