Теревені. На світязькому острові розбирають славнозвісний будинок

Журналісти “КОРДОНу” з інсайдерських джерел дізнались, що на острові озера Світязь розбирають будинок, який, за інформацією джерела, є пам’яткою історії. Крім того, зазначили, що матеріали з будинку незаконно перевозить човном на своє подвір’я один із працівників Світязького лісництва.

Думку щодо розбору будинку підтвердив директор Шацького національного природного парку Володимир Захарко, але й водночас заперечив, що хтось з працівників парку особисто причетний до цього. Він запевняє, що будинок й справді знаходиться на балансі ШНПП, проте собівартість його наразі нульова.

Директор парку зазначив, на меті перевезти будинок на хутір Гушовський, там його зібрати і довести до ладу. Адже споруда на острові багато років стоїть пусткою, і відпочивальники влітку відразу ж намагаються потрапити у середину диким способом – б’ють вікна та вибивають двері. Також кожен хоче залишити після себе “сліди” – підписи та розмальовані стіни тому доказ.

Крім того, директор парку запевняє, що цей будинок не є пам’яткою ні архітектури, ні історії.

За словами Володимира Захарка, на місці розібраного будинку хочуть зробити музей флори й фауни Шацького національного природного парку. Тому зараз вирішують, як цю ідею втілити в життя та, звісно ж, віднайти кошти.

aa5aebaec149

Звели цей будинок ще у далекому 1961-ому. І мета його, нібито, була “для чаю” радянських чиновників. Так, є факти, що тут, на острові, перебували космонавти – Павло Попович та Юрій Артюхін. Повернувшись із навколоземної орбіти, звідки спостерігали й за Шацькими озерами, обоє відпочивали на озері Пісочне. Пізніше вирушили на острів Світязя. Дехто каже, що розмірковували над майбутніми польотами людей на Марс, але підтверджень таких фактів немає.

Світязяни пригадують, що колись з рятувальної станції Світязя під водою провели електрику та телефонний зв’язок. Звичайно, це все виконувалось за вказівки тих самих, хто й звів цей будиночок.

Острів в усі часи приваблював як великих політиків різних часів і народів, так і вчених, митців, літераторів, просто романтиків і закоханих. Була біля будиночка і Юлія Тимошенко. Проте завдяки такій історії до нього є інтерес і зараз: чимало відпочивальників влітку хочуть побувати на острові, щоб побачити відпочивальню радянських вождів.

12602280

1 Коментар Теревені. На світязькому острові розбирають славнозвісний будинок

  1. Це iсторiя, нiзащо не можна дозволити розбирати цей будинок,навпаки, треба його реставрувати i зробити можливiсть людям туди попасти на екскурсiю.Я сама родом з Шацька, але нiколи не була на цьому островi, бо не було можливостi туди попасти, а таких як я тисячi.Я думаю що керiвництву району а краще областi потрiбно добре над цим подумат,.бо останнiм часом наше керiвництво лише рушить замiсть того,щоб будувати i вiдновлювати.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*