Понеділок, 14 січня 2019,03:32

Ягодинські «порядки»: про черги, пільги та корупцію

13.03.2016 / Статті

На автопереході «Ягодин» бажаючих перетнути кордон стало в рази більше, ніж, приміром, рік тому. Ми розповімо та покажемо, чому все активніше вирують черги на вищезазначеному пропускному пункті.

Розслідування: Частина 1

 

ДОДАТКОВИЙ АБО ЄДИНИЙ ЗАРОБІТОК

Прикордонний Любомльський район потерпає від масового безробіття. Попри це відбувається ще й «оптимізація» бюджетних установ. Не всі можуть виїхати на сезонні заробітки, тому мимоволі життя змушує заробляти копійчину на перевезенні допустимого вантажу.

Згідно з митними правилами: на одну особу без сплати митного збору дозволяється завозити до 50 кг вантажу, вартістю до 600 євро. Правда, лише якщо це не є складовою частиною партії товару. А доводити, що ти купив 50 пар тапочок чи білизни на всю свою родину – не так-то й просто. Позаду чи попереду вишикується ще добрий десяток автомобілів з аналогічним товаром.

Особа, зацікавлена в переміщенні такого товару через кордон,  і платить жителям району обумовлені гроші. За добу можна заробити 200 гривень.  Сформувалися вже майже штатні бригади, що займаються таким промислом.

Якщо перевезти ще два блоки сигарет, то заробіток стає більш відчутним – 450 грн. Працівникам бюджетних установ на цю суму треба трудитися біля п’яти днів. Тож молоді мами, залишаючи своїх дітей, прямують за кордон на добу. Повернувшись, знову готуються до поїздки.

Бізнес не любить чекати: от і поспішають один поперед другого “бізнесмени”, створюючи черги на кілька сотень метрів.

Ось така черга на пропускному пункті “Ягодин” простояла із 6 до 12 год три тижні тому.

Щодо ризику потрапити в поле зору польських правоохоронців і відповідати за їхнім чинним законодавством (яке дозволяє провезти тільки 2 упаковки цигарок на особу), то тут кожен сам за себе: на свій розсуд вирішує, скільки готовий везти і наскільки бути покараним.

Далі буде.

Юрій Кальчик,

 голова правління ГО «Народний Контроль Любомльського району».

1 Коментар Ягодинські «порядки»: про черги, пільги та корупцію

  1. Вам не соромно за свою країну? За те, що (ви ж про це і пишите) матері повинні покинути своїх дітей на добу…а все це для того, щоб дитина мала що поїсти та у що вдягнутись…
    Звинувачувати потрібно не простих людей…і не потрібно з них насміхатись…
    Це вже відчай!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*