Субота, 14 грудня 2019

5 порад як зробити тренування ефективнішими

07.06.2016 / Статті

Буває так, що, рішучо почавши виходити на ранкові пробіжки чи придбавши річний абонемент до спортзали, через деякий час ми опускаємо руки, бо не бачимо результату, на який сподівалися.

Спокійно, все йде як треба! Прогрес не обов’язково буде швидким, кажуть експерти.

Ознаки того, що ваші тренування ефективні, та позитивні зміни, що відбуваються з тілом, можуть бути малопомітними.

На що варто звернути увагу, розповідає The Huffington Post.

1. Ви докладаєте зусиль

Це видається чимось очевидним, проте важливо помічати, як реагує на фізичне навантаження ваше тіло, каже Міка Зул, доцент зі Школи наук про здоров’я Центрального мічиганського університету.

Якщо у вас прискорене серцебиття, і ви пітнієте – то, найвірогідніше, все іде як треба. Ви розширюєте межі можливостей вашого тіла, а це несе користь вашому здоров’ю, запевняє науковець.

“Чим складніше тренування, тим довше ці фізіологічні маркери лишатимуться підвищеними після нього. Воно спричиняє більшу дестабілізацію в тілі, і воно довше відновлюється та споживає для відновлення більше енергії”, – пояснив Зул.

2. Ваш пріоритет – якість, а не кількість

Ви можете більше не гарувати в спортзалі по дві години поспіль. Від кругового або інтенсивного інтервального тренування буде не гірший, а то й кращий результат, запевняє блогер видання, тренерка Кері Лінн Форд.

“Інтенсивність фізичної активності має визначати кількість витраченого на неї часу… Ключовий момент – різноманітність, а мета – займатися інтенсивніше протягом коротшого періоду часу”, – підкреслила вона.

3. Ви спите як немовля

Фізичні навантаження та сон крокують у парі, кажуть дослідники. Якщо ви тренуєтеся як слід, то повинні помітити, що стали спати краще. А хороший сон, у свою чергу, покращує роботу імунної системи та помагає не набирати зайвих кіло.

4. Ви робите собі інтервальні тренування

Їх недарма так вихваляють. Фізична активність, де одна хвилина високоінтенсивних навантажень (наприклад, бурпі) чергується з двома хвилинами відпочинку, дуже ефективна, і не лише як спосіб скидання ваги, зазначив Зул. Він радить повторювати цю послідовність 3-4 рази.

5. Ви весь час міняєте види навантажень

Зі слів Зула, різноманітність фізичних навантажень – ключ до видимого прогресу. Він радить чергувати інтервальні тренування з іншими, цікавими для вас видами фітнесу, брати участь у забігах, головне – це постійно бути фізично активними.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*